Wraz z rozprzestrzenianiem się szybkiego Internetu, pojawieniem się wielu usług VOD, rozwojem YouTube i usług przesyłania strumieniowego, telewizja traci dotychczasowych konsumentów.  

Jak oglądać telewizję internetową?

Telewizja internetowa działa w podobny sposób jak tradycyjna kablówka. Różni się jednak od niej dostępnością. Telewizja internetowa to miejsce, gdzie darmowe filmy online są dostępne cały czas, a nie tylko w trakcie emisji. Aby oglądać telewizje internetową, wymagany jest dostawca IPTV: akceptowalna jakość kanałów HD / FHD, duży wybór kanałów, szybki dostęp do strumieni (dzięki czemu istnieje duża prędkość przełączania kanałów), niski koszt i, co najważniejsze, długi czas pracy i wysoka stabilność. Menedżer IPTV (program) powinien mieć intuicyjny i przemyślany interfejs (czysty i przejrzysty), dobrą ogólną funkcjonalność i stabilność. Większość telewizji internetowych zapewnia najwyższą możliwą jakość, ponieważ przeważnie są to strumienie nieprzesyłane z kanałów telewizyjnych lub satelitów o dużej przepływności. Większość strumieni zawiera darmowe filmy online, a niektóre mają dźwięk wielokanałowy. Koszt jest niski, z niektórych usług można korzystać bezpłatnie.

Co jeszcze muszę wiedzieć?

Niezależnie od tego, czy chcesz oglądać mecze, hity kinowe, wysokobudżetowe amerykańskie dramaty czy klasyki z archiwów telewizji, są one teraz dostępne do oglądania online. Niektóre działają w przeglądarkach internetowych, takich jak Chrome, Safari, Internet Explorer lub Firefox. W przypadku innych musisz pobrać aplikację.

Laptopy, komputery stacjonarne, tablety, smartfony i iPody umożliwiają oglądanie telewizji online. W zależności od tego, co chcesz zobaczyć i urządzenia, którego zamierzasz używać, musisz zalogować się do usługi przesyłania strumieniowego telewizji w przeglądarce lub pobrać aplikację. Nie potrzebujesz naprawdę szybkiego połączenia szerokopasmowego, aby przesyłać strumieniowo wideo online w standardowej rozdzielczości. Szybkość od 2 Mb / s do 3 Mb / s będzie wystarczająca, pod warunkiem, że tylko ty korzystasz z Internetu. Zatem jeśli chcesz uzyskać obraz najlepszej jakości i chcesz cieszyć się oglądanymi treściami bez przerywania przez „buforowanie”, zalecamy łącze szerokopasmowe. Jeśli korzystasz z mobilnego łącza szerokopasmowego do strumieniowego przesyłania telewizji, pamiętaj o limicie danych lub rozważ wykupienie planu z nieograniczoną ilością danych. Przesyłanie strumieniowe jest aplikacją wymagającą dużej ilości danych i może naprawdę pochłonąć miesięczny limit, jeśli nie będziesz ostrożny. Telewizja internetowa umożliwia oglądanie wszelakich programów, filmów czy seriali. Warto rozważyć zakup pakietu na TV online.