Smart TV są już częścią naszego codziennego życia. Jeśli jeszcze go nie masz, tracisz wiele rzeczy, których do tej pory nie byłeś w stanie zrobić. Przede wszystkim Smart TV pozwala nam oglądać programy i filmy za darmo online.  

telewizor photo

Telewizor jako Inteligentna przeglądarka

Jedną z podstawowych zasad Smart TV jest jego zdolność do łączenia się z Internetem za pomocą Wi-Fi lub kabla Ethernet. Dlatego najbardziej podstawowym zastosowaniem, jakie możemy wykonać po skonfigurowaniu, jest otwarcie przeglądarki i rozpoczęcie odwiedzania naszych ulubionych stron internetowych. Nawigacja jest prosta i wygodna dzięki elementom sterującym, które zwykle zawierają system wskaźnika ruchu. Niektóre modele telewizorów, takie jak Philips, mają pełną klawiaturę, która przyspiesza pisanie. Wszystkie telewizory Smart wyposażone są w natywną aplikację do oglądania filmów z YouTube. Oznacza to, że mamy do dyspozycji największy katalog filmów online. Od krótkich filmów, przez klipy wideo po znane treści nagrane przez YouTubersów. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto Google, aby zapisać ulubione kanały, aby cieszyć się tym, co lubisz najbardziej. Smart TV to bardzo prosty sposób, aby słuchać muzyki lub oglądać filmy za darmo. Bardzo prosty sposób na rozszerzenie telewizji, jaką znamy.

Kiedyś używaliśmy odtwarzacza DVD do słuchania muzyki w telewizji. Jeśli jdnak chcesz po prostu cieszyć się ulubionymi ulubioną muzyką szybciej i łatwiej, powinieneś wiedzieć, że możesz to zrobić na Smart TV i w znacznie łatwiejszy sposób. Spotify, usługa przesyłania strumieniowego muzyki, działa na tych telewizorach, dzięki czemu możemy słuchać ogromnego katalogu piosenek. Aby ułatwić dostęp, możemy podzielić go na listy odtwarzania wszelkiego rodzaju. Istnieją również inne aplikacje, takie jak Deezer lub sam YouTube.

Zalety łączenia z WiFi

Wszystkie telewizory Smart TV mają łączność Wi-Fi, która służy do łączenia się z Internetem, ale możemy go również wykorzystać, poprzez WiFi Direct, do wysyłania treści, takich jak zdjęcia lub filmy. To bardzo przydatne, chociaż zawsze mamy alternatywę dla kabla HDMI. Oprócz możemy powielić ekran komputera, za pomocą naszego telefonu komórkowego. Jedyne, czego potrzebujemy, to aby nasz smartfon i telewizor były podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

Tak, z telewizorem możesz także grać tak, jakby to była konsola. Oczywiście katalog jest krótszy, a dostępne gry są prostsze, ale wystarczą, aby zabić nudę. Dziś jeszcze katalog gier jest skromny, ale nie ulega wątpliwości, że będzie się rozwijać i to w bardzo szybkim czasie. Ostatecznie takie telewizory pozwalają nam wykonywać połączenia telefoniczne online. Wszystko, czego potrzebujemy, to model z dołączoną kamerą internetową, większość wysokiej klasy modeli już go zawiera i wszystko, czego potrzebujemy, to mieć zainstalowaną aplikację Skype. Przeprowadzanie wideokonferencji z telewizji jest znacznie wygodniejsze niż wtedy, gdy robimy to z naszego komputera. To lepsza jakość obrazu i możliwość wygodnego ustanawiania połączeń.