Każdy na pewno zna na pewno Google Grafika. Jeśli chodzi o Google Grafika przybywa naprawdę sporo nowych funkcji. Poza sekcjami “Pomysł na styl” oraz “Podobne” teraz w Google Grafika użytkownicy mogą dodatkowo zauważyć przyciski, dzięki którym staje się o wiele łatwiejsze filtrowanie wszelkich wyników wyszukiwania. A jak to tak naprawdę wygląda w praktyce? Warto zaznaczyć na początku, że nowość w samej wyszukiwarce jest tylko i wyłącznie dostępna w wersji mobilnej. Gdy użytkownik do wyszukiwarki wpisze zapytanie, a później przejście do zakładki o nazwie Grafika, to jego oczom się ukażą przyciski dodatkowe.

Wiele filtrów do wyboru

Dzięki filtrom jak najbardziej możemy zmienić rodzaj grafik wyświetlanych w wynikach. Do wyboru użytkownicy mają filtry następujące:

– najnowsze,

– GIF,

– Obiekt clip art.

Poza wymienionymi powyżej opcji jest dostępne także filtrowanie według samego koloru. Aby móc wyświetlać zdjęcia, na których dominuje na przykład kolor zielony wybrać wystarczy stosowny prostokąt w tejże barwie. Opcją ostatnią jest sama możliwość wyświetlania obrazów, które można bezpłatnie oraz legalnie wykorzystać w swoich prywatnych materiałach. Tę opcję filtrowania, nazwane są oznaczone do wykorzystania ponownego. Znaleźć je możemy na samym końcu. Jak widać na załączonym obrazku możliwości jest całkiem sporo. Aby je wszystkie poznać musimy się troszkę grafiką pobawić i wszelkie funkcjonalności na pewno poznamy i okażą się dla nas bardzo przydatne.