Dzieciaki to bardzo wymagający widzowie. Gdzie szukać bajek odpowiednich dla ich wieku?

Bajki stanowią ważny element na drodze do dorosłości. Pobudzają pasje i uczą poprzez zabawę? Jak znaleźć te najbardziej odpowiednie dla naszych pociech? Gdzie ich szukać?

telewizja photo

Jakie cechy powinien posiadać film dla dzieci?

Dzieci są bardzo wymagającymi widzami. Nie tylko dostrzegają najdrobniejsze szczegóły, ale też mają doskonałą pamięć i skłonność do powielania przedstawionych schematów. To czynniki, które sprawiają, że treści przedstawiane dzieciom powinny być starannie selekcjonowane i stanowić jedynie dobre wzorce.

Najważniejszą kwestią przy poszukiwaniu bajek dla naszych pociech jest czerpanie jedynie z legalnych źródeł. Problem praw autorskich i ich naruszania jest obecnie bardzo popularny. Wzięło się to stąd, że w ostatnim czasie duża część rozrywki przeniosła się do Internetu. Coraz więcej użytkowników z niego korzysta i poszukuje interesujących ich treści. Jest to niezwykle silna pobudka dla osób czerpiących korzyści z rozpowszechniania treści z nielegalnych źródeł. Niestety jest to też silnie krzywdzące dla ich autorów.

Poza legalnością bajka powinna być odpowiednio dobrana dla wieku naszych pociech. Małe dzieci poprzez materiały filmowe mogą uczyć się mówić, liczyć, budować powiązania schematyczne i przyczynowo – skutkowe. Ponadto jest to czas czerpania najsilniejszych bodźców z otoczenia zewnętrznego i powielania ich.

Starsze dzieci z bajek powinny wyciągać naukę. Poprzez ich oglądanie mogą odkrywać i rozwijać swoje pasje. Bajki są doskonałymi nauczycielami języków obcych.

Dla nastolatków bajki to przede wszystkim rozrywka, sposób na odprężenie się i odpoczynek po ciężkim dniu w szkole.

Gdzie oglądać darmowe filmy dla dzieci?

Najlepszym źródłem darmowej rozrywki są legalna telewizja internetowa. Polecaną przez nas jest Ipla.tv. Znajdziemy w niej tysiące materiałów filmowych z różnych dziedzin i dla osób w każdym wieku. Ponadto IPLA przygotowała specjalne pakiety dla dzieci, w których znajdziemy nie tylko bajki i filmy, ale również programy telewizyjne. Wszystko to w dużej części dostępne za darmo. Można też wybrać opcję bez reklam.

Ipla.tv to starannie wyselekcjonowane materiały filmowe dla najmłodszych widzów. Uczą, bawią i dają odrobinę wytchnienia dla rodziców.