Usługi Over the Top (OTT) odnoszą się do dowolnego typu wideo lub mediów strumieniowych, które zapewniają widzowi dostęp do filmów lub programów telewizyjnych, przesyłając je bezpośrednio przez Internet.  

Czym jest OTT?

Zasadniczo usługi Over the Top używają połączenia internetowego do odtwarzania programów telewizyjnych i filmów. Większość dostawców OTT ma własną aplikację, witrynę internetową lub jakąś stronę, na której użytkownik może zalogować się, aby uzyskać dostęp do treści dostępnych w ramach subskrypcji. To zatem nowoczesna forma telewizji internetowej, gdzie darmowe filmy online, przeplatają się z wiadomościami czy programami informacyjnymi. Usługi OTT szybko stają się jednym z najpopularniejszych sposobów korzystania z mediów wideo. Dla widzów oznacza to, że możliwe platformy oglądania stale się zmieniają i ewoluują. OTT to więcej programów, większa dostępność i dostęp do twoich treści w dowolnym miejscu. W skrócie oglądasz darmowe filmy online jakie chcesz i kiedy chcesz.

OTT Wymaga połączenia z Internetem

Zanim zdecydujesz się na telewizję internetową, musisz wiedzieć, że te usługi wymagają połączenia z Internetem.  Telewizja internetowa daje bowiem duże możliwości wyboru oglądania telewizyjnej pozycji. Jeśli chcesz mieć udane wrażenia podczas oglądania, które nie są zakłócane przez ciągłe buforowanie, sugerujemy strumień co najmniej 25 Mb / s. Połączenie o przepustowości 25 Mb / s zazwyczaj obsługuje tylko jeden strumień over-the-top i jeden lub dwa smartfony. Najniższa prędkość to 25 Mb / s zakłada, że większość gospodarstw domowych przesyła strumieniowo treści z dwóch lub więcej urządzeń podczas przeglądania Internetu, grania w gry lub przewijania Facebooka. Robienie wszystkich tych rzeczy jednocześnie wymaga szybszego połączenia. Dzięki strumieniowi OTT możesz oglądać swoje ulubione programy w serwisie bez reklam lub przy ograniczonej ich obecności. Częścią tego, co sprawia, że subskrypcje są tak popularne, jest ich brak reklam, oszczędzając widzom przerw w pokazie i zmarnowanego czasu na oglądanie reklam zamiast samego programu. W przeciwieństwie do tradycyjnej telewizji kablowej lub IPTV, aplikacje OTT zazwyczaj wybierają reklamy na podstawie twojej historii oglądania lub w niektórych przypadkach pozwala wybrać markę dla reklam, które zobaczysz podczas programu.